GENEL BİLGİ

 

 

 

Çukurova TÖMER’de dil öğretimi, alanlarında uzman öğretim elemanlarıyla, 8-20 kişilik sınıflarda gerçekleştirilir. Çukurova TÖMER’de dil öğretimi, dört temel dil becerisinin (okuma, dinleme, konuşma, yazma) eş zamanlı olarak geliştirilmesine dayalı bir şekilde iletişim ve öğrenen odaklı eğitim uygulanmaktadır.

Kurslarımız dönem başlamadan belirlenen akademik takvime göre başlayıp bitmektedir. Kursların başlama tarihi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan düzenli olarak duyurulmaktadır.

Merkezimizde kurslar Avrupa Ortak Başvuru Metni Dil Yeterlikleri’nde belirlenmiş dil düzeylerine göre düzenlenmektedir. Kurslarımız A1 düzeyinden başlayarak Akademik Türkçe düzeyine kadar devam eden 6 kurdan oluşmaktadır. Buna göre kurslarımız A1-A2 (Temel Düzey), B1-B2 (Orta Düzey) ve C1 (İleri Düzey) olarak yapılandırılmaktadır. Bunun yanı sıra C1 derslerini başarılı şekilde tamamlayan burslu öğrencilere Akademik Türkçe eğitimi verilmektedir.

Çukurova TÖMER’de Türkçe derslerinin yanı sıra Türk kültürünü tanıtmak amacıyla geziler (müzeler, ören yerleri, turistik yerler vb.), film gösterimi, müzik dinletileri ve çeşitli kültürlerarası etkinlikler de yapılmaktadır. Bu doğrultuda öğrencilerin dil yeterliliklerinin yanı sıra Türk kültürünü tanıması ve kültürlerarası iletişim yetisine sahip olması hedeflenmektedir.

 

 

Yukarıda bahsi geçen Avrupa Ortak Başvuru Metni Dil Yeterlilikleri'ne aşağıdaki uzantıdan erişilebilir:

DİLLER İÇİN AVRUPA ORTAK BAŞVURU METNİ: ÖĞRENME, ÖĞRETME VE DEĞERLENDİRME