Genel Bilgi

     Çukurova TÖMER’de dil öğretimi, alanlarında uzman öğretim elemanlarıyla, 8-20 kişilik sınıflarda gerçekleştirilir. Sınıflarda sıralar “U” düzenindedir. Bu düzende,  her öğrenci, öğretmenine ve tahtaya eşit uzaklıktadır. “U” düzeni, öğrencilerin birbirlerini ve öğretmenlerini rahatlıkla görebilmelerine ve bire bir iletişim kurabilmelerini sağlar.

     Çukurova TÖMER’de dil öğretimi, dört temel dil becerisinin (okuma, dinleme, konuşma, yazma) eş zamanlı olarak geliştirilmesine dayalıdır. Öğretim etkinlikleri; her sınıfta bulunan bilgisayar, yansıtıcı, akıllı tahta, DVD oynatıcı, TV gibi görsel-işitsel araçlarla desteklenir.

     Çukurova TÖMER’de Türkçe öğreten tüm öğretim elemanları, üniversitelerin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Dilbilim, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümlerinden mezun, en az yüksek lisans derecesine sahip, Türkçenin yabancı dil olarak öğretiminde tecrübeli öğreticilerdir.

     Çukurova TÖMER,  bilimsel akademik alt yapısıyla Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesine bağlı uygulama ve araştırma- merkezidir. Dil öğrenmek isteyen herkese Çukurova Üniversitesi güvencesinde hizmet verir.

     Kurslara devam ederek temel ve orta kurları bitiren öğrenciler Çukurova TÖMER Müdürlüğünce imzalanmış sertifika, ileri kuru başarıyla tamamlayan öğrenciler ise Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü onaylı diploma almaya hak kazanırlar.