Kültür Sanat

...

ÇUKUROVA TÖMER, ÇUKUROVA KİM İşbirliği ile Kadirli Gezisi Düzenledi...

Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Çukurova Üniversitesi Kültürlerarası İletişim Çalışmaları Merkezi (KİM) işbirliği ile 28 Kasım Pazartesi günü Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gezi düzenledi. Geziye Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) destek verdi.

Düzenlenen geziye Çukurova TÖMER öğrencileri, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğrenci kulüplerinden öğrenciler katıldı. Gezi Kadirli Belediyesi Kent Müzesini ziyaret ile başladı. Öğrenciler müzeyi gezerek Kadirli'nin geçmişini ve  kültürünü görme şansı buldular.

Ardından oldukça eski bir tarihe sahip olan Ala Camii ziyaret edildi. Öğrencilerimiz 2000 yıllık geçmişe sahip caminin tarihsel dönüşümünü caminin imamından dinlediler.

Sülemiş Tesisleri'nde öğle yemeği yendikten sonra gezimizin son durağı Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi'ne gidildi.UNESCO geçici miras listesine alınan Türkiye'nin en büyük ve ilk açık hava müzesi olan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi eşsiz manzarasının yanında geçmişten günümüze saklanan eserleriyle de öğrencilerimizi etkiledi.